Pionek i Królowa

777 Gliders dzielą się swoimi planami na początek 2013 r.

Nowości:

  • Pawn – nowe skrzydło EN A już wkrótce zakończy proces certyfikacji
  • Queen – górna półka EN/LTF C
  • Keeper, Keeper ST – RSH, już wkrótce
  • Rook dostępny w nowych rozmiarach – XS i XL

Pawn – EN A

To skrzydełko dla początkujących zabierze Cię ze szkoły paralotniowej prosto pod podstawę. Konstrukcja jest w końcowym etapie rozwoju i pojawi się na początku przyszłego roku.

Queen – EN C

Nowe skrzydło EN C jest nadal w fazie rozwojowej, ale koncepcja, na jakiej oparta została jego konstrukcja wygląda bardzo obiecująco. Jesteśmy ogromnie zadowoleni z osiągów, jednak chcemy, żeby skrzydło to było równie komfortowe, równie dobrze kręciło kominy i równie dobrze chodziło za ręką jak Rook. Mamy nadzieję, że będzie gotowe przed wiosną (w marcu).

Główne cechy Queen:

– górna półka EN/LTF C,
– przepustka do świata zawodów i dalekich przelotów XC,
– technologia BPI – Back Position Intake,
– profil i wzmocnienia wzorowane na dwurzędowcach,
– trzy rzędy lin, ale ich długość taka sama, jak w dwurzędowcu.

Keeper, Keeper ST

Keeper i Keeper ST to klasyczne, sterowalne systemy ratownicze. Jesteśmy w trakcie przygotowywania pełnej dokumentacji tych zapasów (ulotka, strona internetowa, podręcznik użytkownika), aby móc dystrybuować je na licencji Triple Seven. Spadochrony te są wykonane przy zastosowaniu najnowszych technologii, a zaprojektował je Daniel Loritz z Team5. Zostały certyfikowane zgodnie z normami EN i LTF w 2011 r. Są to produkty wysokiej jakości, wykonane z materiałów marki UTT i linek dyneema Lyros. Wkrótce więcej informacji.

Nowe rozmiary Rooka

Rook jest od teraz dostępny także w rozmiarach XS (55-70 kg) i XL (120-145 kg) (jeszcze niecertyfikowanych). Dane techniczne można znaleźć na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antyspam zapewnia reCAPTCHA i Google (Prywatność, Warunki)