Kto odgadnie, dokąd dotrze Spike pierwszego dnia RedBull X-Alps

Mapa trasy wyścigu RedBull X-Alps

ten wygra lekki pokrowiec na paralotnię Trzy razy startowałem w X-Alpsie i wiem, jakie to są emocje. Widziałem się ze Spajkiem przed startem i jest w świetnej formie. Kibicujemy! Dla podkręcenia atmosfery obstawiamy, jaką trasę pokona Michał pierwszego dnia. Karty rozdaje pogoda, ale wszystko jest możliwe. Obstawianie zakończone – wyniki po 22:30. Dotychczasowe typy (na zielono […]

Porady dla młodych przelotowców: wyczuć kiedy nadchodzi kryzys

To kolejny problem który zdarza się dość często i jest powodem zbyt wczesnego lądowania.

Startujemy w miarę wcześnie walczymy ze słaba termika wykręcamy się lecimy już jakiś czas termika wzmaga się widzimy przed sobą już kilka wybudowanych Cu. skaczemy jeden wykrętka drugi i trzeci super kominy wszystko działa a tu nagle już jest słabo, jakoś nie bardzo możemy znaleźć centro szukamy coś mamy ale generalnie słabo i tu myślimy, o tam jest następna chmura wale pod nią a tu niestety jeszcze gorzej. Najważniejsza sprawa jest wyczucie jak długo trwa faza dobrego noszenia.

Podziękowania za wsparcie

Jak zapewne wiecie, przed Red Bull X-Alps 2015 zwróciłem się do Was z prośbą o wsparcie finansowe przez portal polakpotrafi.pl. To w głównej mierze dzięki środkom, jakie uzyskałem dzięki tej akcji, byłem w stanie pokryć wszystkie koszty startu w zawodach. Chciałbym serdecznie podziękować następującym osobom z imienia i nazwiska oraz wielu anonimowym darczyńcom:

Oudie 2 Lite już w sprzedaży

W odpowiedzi na szerokie zainteresowanie pilotów, firma Naviter wprowadziła do sprzedaży Oudie 2 z jasnym ekranem z SeeYou Mobile w wersji testowej. Sprzedawany jest w komplecie – ze wszystkimi kablami niezbędnymi do połączenia z innymi instrumentami nawigacyjnymi oraz z kablem zasilającym.

Cena Oudie 2 Lite to 299 EUR (+ VAT). Wszystkie parametry są takie same, jak w klasycznym Oudie, z wyjątkiem licencji na SeeYou Mobile, którą należy posiadać osobno albo zainstalować…

Dołącz do teamu 777

Producent skrzydeł 777 Gliders poszukuje pilotów chętnych do dołączenia do ekipy Triple Seven. Nie ważne, czy latasz na EN A, EN B czy EN C. Ważne, żebyś czymś się wyróżniał. Walczysz o podium na zawodach?

Zawsze jesteś ostatni na ziemi i połykasz największą liczbę kilometrów? A może sprawnie posługujesz się kamerą? Podziel się z nami swoją historią.