Mapa trasy wyścigu RedBull X-Alps

Kto odgadnie, dokąd dotrze Spike pierwszego dnia RedBull X-Alps

ten wygra lekki pokrowiec na paralotnię

Trzy razy startowałem w X-Alpsie i wiem, jakie to są emocje. Widziałem się ze Spajkiem przed startem i jest w świetnej formie. Kibicujemy! Dla podkręcenia atmosfery obstawiamy, jaką trasę pokona Michał pierwszego dnia. Karty rozdaje pogoda, ale wszystko jest możliwe.

Jak wygrać

  • Prześlij koordynaty miejsca, w którym według ciebie znajdzie się Spajk na koniec pierwszego dnia X-Alpsa (dokładnie o 22:30 2 lipca – bez znaczenia, czy weźmie tego dnia Night Passa, czy nie). Najlepiej skopiuj koordynaty z Google Maps (możesz np. kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Co tu jest? – wtedy w nowym okienku wyskoczą koordynaty) lub prześlij pinezkę.
  • Możesz je przesłać do 16:00 2 lipca i raz możesz zmienić zdanie (po prostu prześlij je jeszcze raz).
  • Strzały innych można podglądać na mapce poniżej.
  • Oczywiście wygrywają koordynaty, które będą znajdować się w najmniejszej odległości w linii prostej od pozycji Spajka dokładnie o godzinie 22:30 2 lipca.

Nagroda

Concertina bag Air Vuisa zwana kiszką, kiełbasą, pokrowcem, tubą.

Obstawianie zakończone – wyniki po 22:30.

Dotychczasowe typy

(na zielono zaznaczone pierwsze dwa odcinki tegorocznej trasy: Gaisberg-Triglav-Aschau)

dotychczasowe typy - mapa

Zwycięzcą zostaje Sław(ny)! Gratulacje.

 

Jak mi wychodził pierwszy dzień X-Alps 2, 4 i 6 lat temu.

W tym roku początek trasy jest inny niż we wszystkich poprzednich wyścigach RedBull X-Alps, więc trudno ocenić jak będzie wyglądał pierwszy dzień. Ale zaznaczyłem na mapie miejsca moich poprzednich pierwszych noclegów – może to pomoże w zgadywaniu, ile uwiosłuje Spike w niedzielę. We wszystkich trzech edycjach początek trasy był w stronę Dachsteinu, a potem dalej na zachód. W 2011 i 2015 pogoda była marna i udało się dotrzeć tylko pod pierwszy punkt zwrotny. Za to w 2013 warun dopisał i Dachstein zaliczyłem w powietrzu i poleciałem dalej na trasę – w sumie około 150 km.

Mapa miejsc pierwszych noclegów w wyścigu RedBull X-Alps Pawła Farona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antyspam zapewnia reCAPTCHA i Google (Prywatność, Warunki)