Śpiwór Cumulus w górach

Kurtki i śpiwory puchowe

FlyLite nie ogranicza się tylko do sprzętu stricte paralotniowego. Ważną częścią ekwipunku jest też odzież i sprzęt biwakowy. Dlatego nawiązałem współpracę z polską firmą Cumulus, która produkuje najlepsze śpiwory i kurtki puchowe.

Do dzisiaj, mimo coraz większej popularności wszelkich syntetycznych ocieplin, np. Primaloftu, puch nie ma sobie równych jeśli chodzi o izolację. Ta sama ilość puchu co syntetycznej ociepliny nawet dwa razy lepiej „grzeje”. Jeśli chodzi o kompresyjność/pakowność jest jeszcze lepiej. Przeciwnicy puchu wskazują, że minusem jest fakt, że puch słabo radzi sobie z wodą i wilgocią. Jednak w paralotniarstwie deszcz czy kondensacja w chmurze jest sprawą marginalną. Więc póki co nie ma nic lepszego, żeby zapewnić sobie komfort termiczny podczas lotu niż kurtka puchowa.

Jeśli ktoś ma ochotę spróbować latania biwakowego, znajdzie u nas ultralekkie i bardzo pakowne śpiwory – zarówno puchowe jak i syntetyczne. Wyroby Cumulusa poza lekkością cechuje dbałość o detale, ciekawe wzornictwo oraz najwyższej klasy materiały. Cenowo – hmm, cóż jakość kosztuje ;). Jednak będzie to zakup na lata, a dodatkowo w porównaniu cen śpiworów i odzieży tej klasy z produktami zagranicznych firm, Cumulus jest górą.

Śpiwór Cumulus w górach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Antyspam zapewnia reCAPTCHA i Google (Prywatność, Warunki)