Ponad 1000 km!

Dokładnie 1031 km w linii prostej pomiędzy punktami zwrotnymi, prawie 200 km dalej niż w 2011 r. – taka będzie trasa wyścigu Red Bull X-Alps w sezonie 2013. Tak jak poprzednim razem piloci wystartują z Salzburga w Austrii. Stamtąd muszą się skierować na południowy-wschód w stronę masywu Dachsteina (2995 m), a następnie na zachód przez park narodowy Hohe Tauern, gdzie będzie na nich czekać szczyt Wildkogel (2224 m). Zawodnicy będą musieli bardzo się pilnować w rejonie lotniska w Innsbruka, aby nie naruszyć zakazanej przestrzeni powietrznej, a następnie zaatakować najwyższą górę w Niemczech – Zugspitze (2962 m).

Dalej trasa wkracza do Włoch i prowadzi wokół wioski Solda (1906 m) w regionie Ortler w Tyrolu Południowym, aby następnie zawitać w Szwajcarii, gdzie do zaliczenia są Interlaken oraz Matterhorn (4478 m). Ostatni odcinek trasy przebiega przez Francję, od malowniczego szczytu Mont Blanc, przez Saint Hilaire wzdłuż Alp Nadmorskich, aż do wybrzeża Morza Śródziemnego. Na koniec jak zwykle góra Peille (600 m) i meta na tratwie w Monaco.

Bez żadnych wątpliwości będzie to najtrudniejszy wyścig paralotniowy w historii! Dla porównania, w 2011 r., kiedy trasa w linii prostej wynosiła 864 km, zwycięzca Christian Maurer pokonał w sumie 1807 km, z czego 1312 km na paralotni, a 486 km na piechotę. Można się spodziewać, że w 2013 r., aby dotrzeć do celu, zawodnicy będą musieli pokonać w sumie ponad 2000 km!

Wyścig rozpoczyna się 7 lipca i będzie trwał około dwóch tygodni. Przez cały czas trwania zawodów, pilotów będzie można obserwować na żywo w internecie.

Więcej informacji o trasie na oficjalnej stronie Red Bull X-Alps.

Jeden komentarz na temat “Ponad 1000 km!

  1. Chrzaszczu says:

    Teraz będzie się liczyło jeszcze bardziej latanie, a nie bieganie. Paweł- trzymam kciuki za warun!

Komentarze są zamknięte.